Blog News

Bilgisayarım Kulaklıkları Algılamıyor Nasıl Onarılır

Bir sorunla karşılaşıyor olabilirsinizBilgisayarımkulaklıkları algılamıyorBilgisayarınız kulaklıkları tanımıyorsa çözümlerimizi burada bulabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar Windows 10’a yükselttiklerinde veya Windows 10’u yeni bir bilgisayara yüklediklerinde ses sorunları yaşarlar. Bu sorun hem masaüstü hem de dizüstü cihazlarda ortaya çıkabilir. Windows 10’u bilgisayarınıza ilk yüklediğinizde, bilgisayarınız ses çıkarmıyor olabilir. Ancak birkaç hafta sonra PC’nin sesi arızalanmaya başladı. PC kulaklıkları algılamamaya başladı.

Bilgisayarımda kulaklığımı algılayamıyorum

Aşağıda böyle bir ikilemle karşılaştığınızda yapmanız gerekenlerin bir listesini bulacaksınız.

Kablolu kulaklık kullanıyorsanız ses girişini kontrol edin.

Ses kartının mavi, yeşil, pembe ve turuncu renklerde girişleri vardır. Ses kartının işlevi ses çalmaktır. Renkli soket girişleri Ses kartlarının rengi değişir.

Bilgisayarınızın arkasında veya yanında genellikle bir hoparlör veya kulaklık simgesiyle işaretlenmiş olan ses çıkış portunu kontrol edin. Kulaklık jakınızın doğru takıldığından emin olun.

Bilgisayarınızdaki kulaklık soketlerini temizleyin.

Soketler ve kulaklıklar arasındaki bağlantı toz, tüy veya kirden etkilenebilir. Bu sorunları kulaklıklardan ve jak bağlantı noktasından temizleyin.

Kablosuz bir kulaklık kullanıyorsanız tekrar eşleştirin.

 1. Ardından, Başlat> Ayarlar > Cihazlar > Bluetooth ve diğer cihazlar‘a gidin. Sağ tarafın üst kısmında bulunan Bluetooth anahtarını açın.
 2. Daha Fazla Bilgi İçin Buraya Tıklayın Bluetooth veya başka bir cihaz ekleyin Windows 10, Bluetooth özellikli cihazları eşleştirmenize olanak tanır. Üç seçenekli yeni bir pencere görünecektir. Bluetooth üzerine tıklayın.
 3. Tarama tamamlandığında, bağlanmak için cihazınıza tıklayın. Tarama bittikten sonra bağlanmak istediğiniz cihazın adına tıklayın. Eşleştir düğmesine basın.

Gerisini Windows 10 halledecektir. Eşleştirme tamamlandığında aşağıdakileri göreceksiniz. Bağlandı Listedeki cihazın altında.

Başka bir kulaklık deneyin.

Kulaklığınızla ilgili bir sorun olabilir. Bilgisayarınıza farklı bir kulaklık bağlayın ve ardından sesi kontrol edin.

Kulaklığınızı varsayılan aygıt olarak ayarladığınızdan emin olun.

Görev çubuğunuzdaki (sağ alt köşe) ses simgesine sağ tıklayın ve“Ses Ayarlarını Aç “ı seçinKulaklığınızın seçili olduğundan ve ses kontrolünün açık olduğundan emin olun.

Ses kontrolünü kontrol edin.

Ses kontrolüne, görev çubuğundaki Ses simgesine tıklayarak ve ardından uygun seçeneği seçerek erişilebilir.Ses Mikserini Aç“. Kulaklığınızın ses seviyesini artırın.

Windows Sorun Giderici’yi çalıştırın.

Yukarıdaki adımlardan hiçbiri sorununuza çözüm getirmediyse, Windows Sorun Giderici’yi çalıştırmalısınız. Aşağıdaki adımları izleyerek Sorun Giderme Aracını kullanın:

 1. Aşağıda en son makalelerin bir listesi bulunmaktadır. Başlangıç ekranıile güne başlayın , Sorun Giderme yazın Kapıyı açın Arama Motoru düğmesini seçin ve ardından Sorun Giderme ‘yi tıklayın Aramanızın sonuçlarını bulabilirsiniz.
 2. Ses ekipmanını açmanız istenirse bu bağlantıya tıklayın. Hayır

Ses sorun gidericisini çalıştırın.

Ayrıca buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.BilgisayarımKulaklık algılanmıyor sorunu devam ediyorsa, Ses sorun gidericisini çalıştırın.

 • Windows Ayarları‘nı açarak Ses sorun gidericisini açın Daha Fazla Bilgi İçin Buraya Tıklayın Başlat > AyarlarveDaha Fazla Bilgi İçin Buraya TıklayınGüncelleştirme ve Güvenlik‘.
 • ‘Sorun Giderme‘ hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın’Ses Oynatma‘yı seçin.‘Sorun gidericiyi çalıştır’a tıklayınYönergeleri izleyin.

Çözümlerle devamedinBilgisayarım kulaklığı algılamıyorPC kulaklığı tanımıyor sorunu.

Ses ayarlarınızı kontrol edin

Ses kapatılırsa, bilgisayar mikrofona yanıt vermeyecektir.

Ses Kartı Sürücülerini Güncelleme

Ses kartı sürücüleri nasıl güncellenir

 1. Ardından, Başlat ekranına Aygıt yöneticisi yazın Kapıyı açın Arama Motoru Düğmeyi seçin ve ardından tıklayın Aygıt Yöneticisi Menüde.
 2. Ses, video ve oyun kumandaları Seçeneğe çift tıklayın.
 3. Ses donanımınızın adına tıklayın ve ardından onu seçin. Sürücü Yazılımını Güncelle Menüde.
 4. Sürücü güncellemelerini otomatik olarak ara Windows sürücü yazılımını güncelleyecektir.

Windows Güncellemeleri: Güncellemeleri Kontrol Et

Windows güncel değilse güncelleyin. Güncellemeden sonra bir sorun yaşarsanız Windows Update’i kaldırın.

 • Windows’tan bir güncelleştirmeyi kaldırmak için Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik‘e tıklayın veDaha fazla bilgi için buraya tıklayın. Windows Update.
 • Daha fazla bilgi için buraya tıklayın“Güncelleme Geçmişini Görüntüle “SekmesinetıklayınGüncellemeleriKaldırEn üstteki “” seçeneğine tıklayarak en son güncellemeyi kaldırın.

Şimdi son çözüme geçeceğizBilgisayarımkulaklığı algılamıyorKulaklık bilgisayarda görünmüyor

Bir sistem geri yüklemesi gerçekleştirin.

Bir uygulamayı yükledikten sonra ortaya çıkan bir kulaklık sorununuz varsa ve uygulamayı kaldırmak sorunu çözmediyse Pencereler Sistem geri yükleme Kulaklığın çalıştığı herhangi bir tarihe sistem geri yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz.

ÇözümlerimizbittiBilgisayarım kulaklığı algılamıyorPC kulaklığı göremiyor.

You may also like...