Blog News

Telefonunuzdaki casus yazılımları nasıl tanırsınız?

Dünyada teröristler olduğundan mı endişeleniyorsunuz?Telefon için Casus Yazılım Birisi internet aktivitelerinizi, kısa mesajlarınızı ve telefon aktivitelerinizi mi izliyor?

Hepimiz birilerinin bizi gözetleyeceğinden korkarız.

Cep telefonunuz her gün kullanılıyor. E-postalar, kısa mesajlar gönderir, aramalar yapar, sesli mesajları dinler, video ve fotoğraflar çeker ve paylaşır, sosyal medyayı kullanır ve çok daha fazlasını yaparsınız.

Casus yazılımlar artık cep telefonlarına da girmiş durumda. Cep telefonları için ne kadar çok casus yazılımın mevcut olduğunun farkında olmayabilirsiniz. Sizin haberiniz olmadan telefonunuza sızmak mümkün.

Bu makalede casus yazılımları nasıl tespit edeceğinizi, kaldıracağınızı ve kendinizi onlardan nasıl koruyacağınızı tartışacağız.

Casus yazılım nedir

Casus YazılımCasus yazılım, bilginiz olmadan bilgisayarınıza bulaşan ve kişisel verileri izleyen, takip eden ve ele geçiren istenmeyen bir programdır.

Casus yazılımın amacı ve kullanımı nedir?

Casus yazılımlar hedef cihazdaki kişisel verileri toplar. Casus yazılımlar tuş vuruşlarını veya diğer bilgileri toplayabilir.

Bir Telefon için Cancollect Casus Yazılımı

 • Ziyaret ettiğiniz web siteleri
 • İletişim defteri adları
 • Sosyal medya hesaplarınız
 • Bulunduğunuz yer
 • İletişim kurduğunuz tüm kişilerin kaydını tutabilirsiniz.

mSpy

Her zaman ne olduğunu bulmaya çalışıyoruzÇocuklarımızıncep telefonlarına casus yazılım bulaşmışsaTümuygulamalarını görebilmemiz için cihazlarını izlememiz gerekiyor mSpy Bunu kullanabiliriz. Kullanabiliriz.

mSpy Hizmet ücretlidir ve planımıza göre özelleştirilebilir. Daha pahalı planlarla daha fazla izleme aracı elde ediyoruz. Hizmet Android ve iOS’ta kullanılabilir ve arka planda çalışır. Bir güvenlik ihlali olup olmadığını görmek için cihazın faaliyetlerini izleyebiliriz.

CasusYazılım Kullanıcı hakkında gizlice veri toplamak için tasarlanmış geniş bir kötü amaçlı yazılım kategorisidir. Casus yazılım, tarama verilerinizi yakalayabilir ve üçüncü bir tarafa iletebilir.

https://www.mspy.com.tr/

Farklı casus yazılım türleri nelerdir?

Bu konuda daha fazla bilgiyi burada bulabilirsinizİki tür casusyazılımSpywarevirüsleri Casus yazılım uygulamaları, özel casusluk uygulamalarıdır.

İlk casus yazılım türü kişisel değildir. İkinci tür, kişisel bilgilerinizi izlemek için belirli cihazlara kasıtlı olarak ve bilerek yüklenebilir.

İkinci senaryoda, cihazı izleyen kişiyle bir ilişkinizin olması gerekir. Bu kişi örneğin patronunuz, eşiniz, ebeveyniniz ya da ilişkiniz olan herhangi biri olabilir.

Reklam Yazılımı Reklamyazılımı, reklam gösterimi yoluyla web kullanımı hakkında veri toplar. Reklam yazılımı, kullanıcılardan onların izni olmadan veri topluyorsa kötü niyetlidir.

Casus Yazılım İzlemeCasus yazılımlar gibi, reklam için meşru veri toplama ile kişisel gizliliğin ihlali arasında ince bir çizgide ilerlerler. Meşru görünürken bireyler hakkında veri toplamak için tasarlanmış olabilirler.

KeyloggerBu tür casus yazılımlara keylogger denir. Genellikle oturum açma kimlik bilgilerini ve ödeme bilgilerini çalmak için bir web sayfasına girilen klavye tuş vuruşlarını gizlice kaydeder.

Casus yazılımı telefonuma nasıl yüklerim?

Casus yazılımlar telefonunuza çeşitli şekillerde yüklenebilir.

Telefonunuza kötü amaçlı yazılım yüklemek bunu yapmanın en yaygın yoludur. Bu uygulamalar casusluk için tasarlanmış rutinler içerir ve tanıdığınız ve güvendiğiniz kişilerden“Harika bir uygulama ve daha fazlası”…” gibi öneriler içerir. Bunu yaparak bir Truva atını evinize davet etmiş olursunuz.

Allspyware iOSworks’ü indirinAşağıdakiler, kendi etkinliğinizi artırmanın en etkili yollarından bazılarıdır. jailbreak yapılmış cihazlar. Jailbreak prosedürünü kaldırarak sorunu çözebilirsiniz. Jailbreak yapmamış olsanız bile iPhone’unuzun Ayarlarını kontrol etmelisiniz. Birisi iPhone’unuzu gözetlemek için bunu yapmış olabilir.

Bir sorun mu var? Telefonumda casus yazılım mı var? Nasıl öğrenebilirim? Telefonunuzda casus yazılım var mı? Telefonunuzdaki casus yazılım nasıl kaldırılır ?

Cep telefonunda casus yazılım nasıl tespit edilir?

Bildiğiniz gibi, casus yazılımlar genellikle sizden gizlenir ve internet aktiviteleriniz, şifreleriniz, mesajlarınız veya aramalarınız hakkında bilgi toplar. Bunları cep telefonunuzda manuel olarak tespit etmek zor olabilir. Telefonunuza casus yazılım bulaşıp bulaşmadığını belirlemenize yardımcı olacak bazı kırmızı bayraklar vardır.

Telefon Isınıyor ve Pil Ömrü Azalıyor

Sincespyware Buraya tıklayarak hakkımızda her zaman daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Telefonda çalıştırmakCihazınızıyavaşlatacaktır. Telefonunuz siz kullanmadığınız zamanlarda bile yavaş çalışıyorsa, casus uygulamanın suçu olabilir. Casus takip uygulaması telefonunuzda arka planda çalışacak ve pilinizi daha hızlı tüketecektir. Pilinizin neden bu kadar çabuk bittiğini anlamak önemlidir.

Aşırı veri kullanımı

Cep telefonunuz için casus yazılım Cihaz daha sonra bu bilgileri sizi takip etmek isteyen kişiye gönderir. İnternet paketinizi normalden daha fazla kullanırsınız. Veri kullanımında genel bir artış fark edebilirsiniz.

Arka plan sesleri

Casus uygulamalar konuşmalarınızı, mesajlarınızı ve daha fazlasını kaydeder. Telefonda konuşurken garip sesler veya gürültüler duyuyorsanız bir casus uygulamanız olabilir.

Şifrelenmiş Mesajlar

Casus yazılım takip uygulamaları telefonunuza anlaşılmaz SMS kodları gönderebilir. Aldığınız mesajları her zaman kontrol etmelisiniz.

Bilinmeyen Uygulamalar

Aniden ortaya çıkan bir uygulama izini görmezden gelmeyin. Bazı casus yazılımlar telefonunuzun izni olmadan indirilebilir ve kurulabilir. Cep telefonunuz kısa bir süre için bir masanın üzerinde bırakılsa bile, yine de casus yazılım bulaşmış olabilir.

Kendinizi casus yazılımlardan nasıl korursunuz?

  • # SMS, Whatsapp Messenger ve Skype gibi sosyal medyadaki bağlantıları açmayın.

Devam edin.

  • Yüksek kaliteli antivirüs programları kullanın.
  • #Anti-spyware profesyonel koruma yükleyin. En iyi kötü amaçlı yazılım temizleme programları nelerdir?
  • # Antivirüs yazılımınızı güncel tutmak önemlidir.
  • # Günlük taramalar önerilir.
  • # E-posta bağlantılarına ve eklerine yalnızca güvenli olduklarından eminseniz tıklayın.
  • #
  • Outlook, görüntü önizlemelerini devre dışı bırakacak şekilde yapılandırılabilir.
  • # Donanım tabanlı bir güvenlik duvarı kullanın.
  • # Kendinizi dns ile çevrimiçi erişimin tehlikelerinden koruyun

.

SSS

Telefonum izleniyor mu?

Telefonunuzda casus yazılım olup olmadığını anlamak çok zordur. Bu, bir uygulama veya profesyonel yardım kullanılarak yapılabilir.

Casusluk programlarını nasıl engellersiniz?

Telefonunuza casus yazılım yüklenmesini önlemek için çeşitli güvenlik önlemleri almanız gerekir. Makalemiz tüm güvenlik önlemlerini içermektedir.

You may also like...