Blog News

Biri Aradığında Telefonum Meşgul Çalmasın!

Birisi aradığında telefonunuzun çaldığını duymak istemiyorsanızÇağrıbekletme özelliğini açmanız gerekirTelefonunuzSiz telefondayken birisi sizi aradığında görür.

Bir çağrı bekliyor değilAktiftelefonlarTelefondaykenbir çağrı aldığınızda “meşgul” sesi duyacaksınız. Arayan kişiyi görebilirsiniz. Beni istediğin zaman arayabilirsinBaşkabiriyle konuştuğunuzda, buna Telefonunuz meşgul olduğunda denir.

Çağrı bekletme nedir?

Arama bekletme, cep telefonunuzda veya sabit hattınızda ikinci bir aramanız olduğunu bildirmek için kullanabileceğiniz bir seçenektir. Aramayı alabilmeniz için mevcut aramayı beklemeye almanızı sağlar.

Örneğin, bir arkadaşınızla konuşurken başka bir çağrı gelirse arkadaşınızı beklemeye alabilirsiniz. Diğer kişinin aramasını bitirdikten sonra, arkadaşınızı tekrar telefona verebilir ve konuşmaya devam edebilirsiniz.

Çağrı bekletme, mevcut konuşmanızı kesmeden başka bir çağrıyı yanıtlamanızı sağlayan önemli bir telefon özelliğidir.

Çağrı bekletme hizmeti etkinleştirildiO anda konuştuğunuz kişi beklemedeyken gelen bir aramayı cevaplayabilirsiniz. Ayrıca, telefon görüşmemiz biraz uzun sürecekse, gelen aramayı kısa tutarak arayan kişiye hızlı bir yanıt verebilirsiniz.

Çağrı Bekletme %100 ücretsizdir.

Çağrı bekletmeözelliğini açtığınızdaBaşkabiriyle konuşurken, arayanlar“Aradığınız kişi şu anda başka biriyle telefondagörüşüyor.” anonsunu duyacaktır. Daha sonra “” tuşuna basarak aramayı cevaplayabilirsiniz. Grup üyesi olan kişi. Şu anda konuştuğunuz kişi Beklemede.

Çağrı bek letme Çoğu modern telefonda bunu açmak veya kapatmak kolaydır.

Birisi aradığında Android telefonumun meşgul çalmasına izin verme!

Çağrı Bekletme Android telefonlar Ayarlar değiştirilebilir veya telefon numarası çevrilebilir. Çağrı bekletme kodu.

Çağrı bekletme şebekeye bağlıdır. Erişim için bir SIM kartın aktif olması gerekir.

  • “Ayarlar “a erişmek için ekranın sağ üst köşesinde bulunan 3 noktaya tıklayın.

Telefonum biri aradığında meşgul çalmasın!

  • “Arama Ayarları “nda “Diğer Ayarlar” bölümüne ilerleyin.

Telefonum biri aradığında meşgul çalmasın!

    • Geri dönüş
    • “Diğer ayarlar” bölümünde “Çağrı bekletme

” özelliğini açın.

Telefonum biri aradığında meşgul çalmasın!

Benim iPhone’um Biri Aradığında Meşgul Çalmasın!

Birisiaradığında iPhone’unuzun çalmasını istemiyorsanız, meşgul olmadığından emin olun. iPhone Çağrı bekletmeyi etkinleştirmek basittir

    • Ayarlar > Telefon > Çağrı Bekletme öğesine tıklayarak

etkinleştirebilirsiniz.

Telefonum biri aradığında meşgul çalmasın!

IPhone’u açmak için kullanılan aynı menü Çağrı Bekletmeyi devre dışı bırakmak için de kullanılabilir. ‘Çağrı Bekletme sayfası’ anahtarı yeşil değil gri olmalıdır.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone çağrı bekletme servisi nasıl etkinleştirilir?

Nasıl başlayacağınızı da okuyabilirsiniz. Turkcell, Türk Telekom, Vodafonegibi tüm operatörlerde Çağrı Bekletme özelliğini açın;

Telefonunuzun arama ekranına giriş yaparak *43# kodunu yazmanız yeterlidir.

Kod, çağrı bekletmeyi aktif hale getirecektir. Devre dışı bırakmak için kodu kullanın. # 43#.

Bu kod, koddan bağımsız olarak herhangi bir operatörde çalışacaktır.

Web sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi edinmek için harika bir yerdir.KonuBirisi aradığında telefonum çalmıyorSorularınızıyanıtladık Telefon meşgul olduğunda, arayan kişiyi yinede görebilirsiniz.

Yorgun musun? Arama sayısıyurtdışı, +393, +881, +359Buaramalar sizi rahatsız etmeye mi başladı? Bunu kendiniz yapabilirsiniz İşte bu makalede yaptığımız işlemler Aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Yurtdışından çağrı alırken telefonu kapatın .

Çağrı bekletmeyi etkinleştirirseniz ne olur?

Arama bekletme etkinse ve zaten telefondaysanız, bir ses sizi ikinci bir arayan için uyaracaktır. İkinci aramayı bağlamak ve ilk aramayı beklemeye almak için ahizeye kısa bir süre basabilir ya da ikinci aramayı hemen bağlamak için ilk aramanızı kapatabilirsiniz.

Çağrı bekletme, arayanların birbirlerini duymalarını sağlar.

Çağrı bekletme, telefonunuzdaki “bekletme” özelliğini kullanarak, bekletilen arayanların aktif hatta konuştuğunuz kişiye söylediklerinizi duymamasını sağlar.

İkinci bir aramayı yanıtlamam gerekir mi?

Aramayı yanıtlamak zorunda değilsiniz. Aramayı görmezden gelebilir ya da aramayı reddederken ilk aramanızı beklemeye alabilirsiniz. Arayan Kimliği, ikinci bir aramayı yanıtlayıp yanıtlamayacağınıza karar vermenize yardımcı olacaktır.

Çağrı bekletme özelliği devre dışı bırakılırsa ne olur?

Arama bekletme özelliğini kapatırsanız, telefonunuz normal şekilde çalışmaya devam eder ve yeni bir arama geldiğinde sizi uyarmaz. Herhangi bir aramayı kaçırmadığınızdan emin olmak için her aramadan sonra cevapsız arama listesini kontrol etmeniz önemlidir.

You may also like...