Blog News

Android Telefonda Otomatik Yedekleme Resimleri Nasıl Silinir

Bu makale size Android Telefonun nasıl yapılacağını gösterecektir : Otomatik Yedekleme Resimleri Nasıl Silinir Galeri bölümünde bir dizi resim bulacaksınız.

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için galeride görünen yedekleme klasörleri sizi rahatsız edecektir. Bunun nedeni Facebook Google Fotoğraflar Google Plus gibi çeşitli sosyal medya profillerini senkronize etmenizdir.

Ayrıca buradan daha fazlasını okuyabilirsiniz. Senkronizasyon nedir?

Senkronizasyon işlemi, verilerin bir kaynaktan diğerine aktarılmasıdır. Bulut teknolojisi giderek daha popüler hale gelen bir terimdir. Örneğin, posta kutunuzdaki e-postaları telefonunuzla senkronize edebilir ve sosyal ağlardaki resimlerinizi yedekleyebilirsiniz.

Hesabınızı telefonunuza bağladığınızda bu senkronizasyon otomatik olarak gerçekleşir. Bu senkronizasyon devam ederken çektiğimiz tüm fotoğraflar yedeklenir.

Bu konuda daha fazla bilgiyi buradan da okuyabilirsiniz. galerideki otomatik yedekleme dosyasını nasıl sileriz?

Android Telefonlarda otomatik yedekleme resimleri nasıl silinir?

Telefonunuzun Galerisinde Görmek İstemediğiniz Google Fotoğraflar, Google Plus ve Facebook Fotoğrafları Sosyal ağlardan fotoğraf silme Aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Ayarlar menüsüne gidin ve Uygulama Yöneticisi’ni seçin

Sayfanın üst kısmında üç sekme bulunur. Çalışıyor| Çalışıyor | Tümü. Tümü altındaki Galeri seçeneğine tıklayın.

Verileri Sil Düğmesine tıkladıktan sonra galeriye tekrar giriş yapın ve silinmemiş resimlerin gittiğini göreceksiniz.

Telefon ayarlarınıza gidin ve Hesaplar bölümünde Google Hesabınızı bulun. Google Plus, Google Fotoğraflar ve Google hesabı kutularından senkronizasyon için onay işaretini kaldırabilirsiniz.


Android telefonumdaki tüm verileri nasıl yedeklerim? Fotoğraflar, videolar ve SMS’ler nasıl yedeklenir? Bununla ilgili her şeyi bu makalede okuyabilirsiniz.

You may also like...