Blog News

Akıllı olmayan bir TV internete nasıl bağlanır?

MakalemiziokuyabilirsinizEski bir TV internete nasıl bağlanırİşlemiayrıntılı olarak açıklıyoruz. Wifi interneti olmayan bir TV nasıl bağlanır Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Görüntüleri bir bilgisayardan Wifi olmayan bir TV’ye aktarma.

Bağlamaİnternete bağlı olmayanakıllı TV’lerİnternet hakkında daha fazla bilgi için TV‘yi Akıllı TV YapmaDüşündüğünüzkadar zor değil. Önemli olan doğru bilgiye ve uygun ekipmana sahip olmaktır. Akıllı Olmayan Bir TV’ye İnternet Bağlamak.

Bu yazıda TV’mi nasıl Smart yapabilirim, kablolu veya kablosuz interneti olan bir TV’yi nasıl bağlarım ve Smart olmayan bir TV’yi internete nasıl bağlarım gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Smart olmayan bir TV’yi internete nasıl bağ larım yazımızda aşağıdaki konuları bulacaksınız:

 • Smart TV nedir?
 • Smart TV olmadan eski bir TV internete nasıl bağlanır?
 • İnternete bağlı bir TV’yi internet erişimi olmayan bir TV’ye bağlayabilir misiniz?
 • İnternet özellikli bir TV’yi bilgisayarıma nasıl bağlarım?
 • Android TV Box nedir?
 • Android TV Box kullanarak eski bir TV nasıl Akıllı TV’ye dönüştürülür?
 • Hangi Android TV kutusunu satın almalıyım?
 • Google Chromecast nedir?
 • Google Chromecast eski TV’nizi Akıllı TV’ye dönüştürebilir
 • Apple TV nedir?
 • Apple TV: Eski bir TV nasıl Smart TV’ye dönüştürülür?

Öncelikle Smart TV’nin ne olduğuna bakalım…

Smart TV, uygulamaları indirmenize ve TV deneyiminizi geliştirmenize olanak tanıyan internete bağlı bir teknolojidir. En sevdiğiniz videoları bir Smart TV’de izleyebilirsiniz. Netflix, AmazonYouTube, Spotify gibi müzik akışlarının yanı sıra çeşitli oyunlar ve spor içeriklerinin keyfini herhangi bir ek ürüne ihtiyaç duymadan çıkarabilirsiniz.

Akıllı olmayan TV’nizi internete bağlama ….

Akıllı TV olmadan eski bir TV internete nasıl bağlanır?

Bu işi yapmanın birçok yolu var.Smart TV özelliği olmayan TV’yi çevirin Aşağıda Smart TV’ye en son girenlerin bir listesi bulunmaktadır.

Google Chromecast veya Apple TV, TV’nizi WiFi olmadan internete bağlamak için en iyi seçeneklerdir.

Bu yöntemler aşağıda listelenmiştir. Seçim sizin. İnternete ihtiyaç duymadan TV’nizi ve internetinizi bağlamak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Android TV Box kullanarak eski bir TV’yi Akıllı TV’ye dönüştürme

Akıllı TV olmadan eski bir TV internete nasıl bağlanır?

Başlamak için en kolay yöntem buraya tıklamaktır.Akıllı olmayan bir TV’yi AkıllıTV’ye dönüştürmeBir Android TV kutusu veya Apple TVkullanın. Bu cihazları kullanabilmek için televizyonunuzda HDMI ve USB girişlerinin olması yeterlidir.

Android TV Box, Smart Android TV Box olarak da bilinir. Kullanıcıların oyun oynamasına, video izlemesine ve Android işletim sistemi üzerinde çalışan birçok uygulama ve programı kullanmasına olanak tanır. Android TV Kutuları, birçok kullanıcı tarafından Web tarayıcılarını kullanarak TV’de internette gezinmek ve Netflix, Youtube veya Amazon TV gibi uygulamaları kullanmak için kullanılabilir.

Hangi Android TV kutusunu satın almalısınız?

TV’nizibir TV’ye dönüştürebilen farklı türlerde Akıllı TVcihazları mevcuttur. Ortalama fiyat 200-800 Türk Lirası arasında değişmektedir. Düşük kaliteli donanıma sahip bir cihaz ile tatmin edici olmayan performans elde edilebilir. Cihazın GHZ’si, işlemcisindeki çekirdek sayısı, RAM miktarı ve diğer özellikleri önemlidir. Bu yüksek hızlar sizin lehinize çalışacaktır.

Türkiye’de en popüler TV Kutuları şunlardır: Apple TV Box, Amazon Fire Stick TV, Nvidia Shield TV, Minix NEO TV, Matricom G-Box, Zidoos, Scishion, EZ-Streams, Q-Box, Rokus, X96s, Yokas, Dolamees, Xiaomi Mi Android Box ve H96. Bu cihazlar mevcuttur.

Android TV Kutusu – Android TV Kutusu. Kablolu veya WiFi üzerinden TV’nizi internete bağlayınFilm izleyin, müzik indirin ve çevrimiçi müzik izleyin. Android TV Box, bir akıllı telefonda yapabileceğiniz her şeyi yapmanızı sağlar. akıllı olmayan bir TV’yi akıllı bir TV’ye dönüştürmek için.

Google Chromecast Eski TV’nizi Smart TV’ye dönüştürün

Chromecast, Android TV Kutuları için de mevcuttur.

Google Chromecast, HDMI bağlantı noktası üzerinden görüntü aktarımına izin verir. Herhangi bir USB konektöründen güç alabilir. HDTV’niz açılır açılmaz cihaz kullanıma hazırdır. Aynı yerel ağa bağlı Android veya iOS cihazlar ve bilgisayarlar tarafından kablosuz olarak kontrol edilebilir.

Yazımızı buradan okuyabilirsiniz Chromecast ve kullanımı detaylı olarak incelenebilir.

Apple TV Eski TV’nizi Smart TV’ye dönüştürün

Apple TV, TV’nizi değiştirmeden bir iPhone, iPad veya iPod touch kullanarak TV’nize Smart TV özellikleri eklemenizi sağlar.

Apple TV, TV’nizde görüntülemek üzere internetten içerik çeken bir anlık medya oynatıcısıdır. Apple TV, Apple’ın tvOS’unu çalıştırır ve avucunuza sığacak kadar küçüktür. Apple’ın tvOS işletim sistemi üzerinde çalışan ve avucunuzun içine sığan bir cihazdır. TV’nizi internete bağlamaTelevizyonunuzlakonuşmanızı sağlar.

Apple TV, AirPlay, Ev Paylaşımı ve iTunes Store aracılığıyla iPhone veya iPad’inizdeki içerikleri HDTV’nizde kablosuz olarak oynatmanıza olanak tanır. Hatta TV’nizde izlemek için müzik ve film satın alabiliyorsunuz.

Daha fazlasını öğrenin Apple TV: nedir ve nasıl kullanırım? Yazımızı okuyabilirsiniz.

Eski bir TV’yi internete bağlama Akıllı olmayan bir TV’yinasıl akıllı bir TV’ye dönüştürebileceğinizi yazımızda anlatmaya çalıştık. TV’yi kablosuz veya kablolu internete bağlama.

Eski bir TV’yi internete bağlama hakkında sorular ve cevaplar

İnternet erişimi olmadan evinize internet bağlantılı bir TV bağlayabilir misiniz?

İnterneti olmasa bile TV’nize internet bağlayabilir misiniz? İnternet bağlantısı olmayan bir TV’ye internet bağlayabilirsiniz. Akıllı olmayan TV’nizi internet üzerinden bağlamak, onu kullanmaya devam etmenizi sağlayacaktır.

İnternet bağlantısı olmadan TV’mi internete nasıl bağlayabilirim?

Smart TV’si olmayan bir TV’yi çeşitli yollarla Smart TV’ye dönüştürebilirsiniz. Google Chromecast veya Apple TV, WiFi olmadan TV’nizi internete bağlamanın en iyi yollarıdır.
Eski bir TV’yi internete bağlama hakkındaki makalemizde, tüm bu yöntemleri listeliyoruz. Seçim sizin. İnternete ihtiyaç duymadan TV’nizi ve internetinizi bağlamak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Android TV Kutusu Nedir?

Android TV Box, Akıllı Android TV Kutusu olarak da bilinir. Kullanıcıların oyun oynamasına, video izlemesine ve Android işletim sistemi üzerinde çalışan birçok uygulama ve programı kullanmasına olanak tanır. Android TV Box’lar birçok kullanıcı tarafından Netflix, Youtube ve Amazon TV gibi uygulamalara erişmek için kullanılabilir. Ayrıca Web tarayıcıları aracılığıyla TV’de internette gezinebilirler.

Hangi Android TV kutusunu satın almalıyım?

Bir TV’yi Smart TV’ye dönüştürebilen birçok cihaz var. Ortalama fiyat 200-800 Türk Lirası arasında değişmektedir. Düşük kaliteli donanıma sahip bir cihaz ile tatmin edici olmayan bir performans elde edilebilir. Kaç GHZ, kaç çekirdek işlemci ve kaç GB RAM? Cihazı teslim alacaksınız.
Türkiye’de en popüler TV Kutuları şunlardır: Apple TV Box, Amazon Fire Stick TV, Nvidia Shield TV, Minix NEO TV, Matricom G-Box, Zidoos, Scishion, EZ-Streams, Q-Box, Rokus, X96s, Yokas, Dolamees, Xiaomi Mi Android Box ve H96. Bu cihazlar mevcuttur.

Google Chromecast nedir?

Google Chromecast, HDMI bağlantı noktası üzerinden video iletebilir. Güç sağlamak için herhangi bir USB bağlantı noktası kullanılabilir. HD TV’niz açılır açılmaz cihazı kullanabilirsiniz. Aynı ağdaki bilgisayarların yanı sıra Android veya iOS sürümlerine sahip mobil cihazlar tarafından kablosuz olarak kontrol edilebilir.

Apple TV nedir?

Apple TV, AirPlay veya Ev Paylaşımı aracılığıyla iPhone, iPad ve iPod Touch’taki içerikleri HD TV’nizde oynatmanıza olanak tanır. Ayrıca iTunes Store’dan müzik ve film satın alabilir ve bunları doğrudan TV’nizde izleyebilirsiniz.

You may also like...