Blog News

Twitter Hassas İçerik nasıl açılır?

Twitter Hassas İçerikSakıncalıveya rahatsız ediciresimler. Bu tür Tweetlere izin verilmez. Hassas içerik.“Bu tweet hassas materyal içerebilir”“BuTweetHakkındadaha fazla bilgiyi buradanedinebilirsinizhassasiçerik içerirBildirim” görüntülenir ve Tweet görüntülenemez.

Yazımızda açıklayacağız. Twitter hassas içerik nasıl kapatılırTwitter‘da rahatsız edici ve sakıncalı görüntüleri gizleyen “Butweet hassasmateryal içerebilir” bildirimi ile birlikte görüntülenir.

Twitter, mesajlaşma, diğer kullanıcıları takip etme ve düşünceleri paylaşma gibi özellikler sunan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama, dünyada tanınmış birçok kişiyi dilediğiniz kadar takip etmenize olanak tanır.

Twitter ‘da belirli içerik türlerinin izleyicilere ifşa edilmesini önlemek için çeşitli güvenlik araçları mevcuttur.

Twitter hassas içerik nedir ve ne işe yarar❓

Twitter hassas içerik

Twitter kullanıcıları, rahatsız edici veya riskli olduğu düşünülen fotoğraf ve videoların genellikle doğrudan fotoğraf veya videonun altında yer almak yerine “hassas içerik” olarak etiketlendiğini göreceklerdir.Bu Tweet hassas içerik içeriyor” bildirimi.

Twitter hassas içeriği, kullanıcılara veya üçüncü taraflara zarar verebilecek şiddet, pornografi veya yasa dışı içerik içeren her türlü içerik olarak tanımlar. Twitter, medya ayarlarını işaretleyerek çıplaklık ve şiddet gibi diğer kullanıcılar için hassas olabilecek içerikleri belirleyebilir.

Twitter’ın içerik politikaları katıdır, ancak kullanıcılar Twitter’daki potansiyel olarak hassas materyallerin engelini kaldırma seçeneğine sahiptir. Kullanıcılar gizlilik ayarlarını düzenleyerek uyarıları devre dışı bırakabilir ya da gördüklerini ayarlayabilirler.

Videoyu görüntülemek için hassas medyayı açıp kapatabilirsiniz.

Twitter Hassas İçerik: Nasıl Açılır👍

Twitter Hassas İçerik: Nasıl görüntülenir Ayarlarımızı değiştirmek için iPhone, Android veya bilgisayarınızdan Twitter uygulamasına giriş yapın.

  • Tweet hassas içerik ayarını doğrudan

Instagram’da bizi takip edin

  • üzerinden değiştirin

:

  • Profil > Ayarlar ve Gizlilik > Gizlilik ve Güvenlik
  • https://twitter.com/settings/safetyYou

adresine

  • girerek
  • bu sayfayı görüntülemek için tarayıcınızı kullanabilirsiniz

.

İçeriği görüntülemek için “Medyayı Tweetle” kutusunu işaretleyin. Hassas İçerikli Medyayı Görüntüle ” Kutucuğu Bu arada “M edya içeriğini Tweetle” Bölümü Gelecekteki Kullanıcıların gizli içeriğini görüntüle

Herhangi bir değişiklik yapmaya çalışmadan önce Twitter uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edin.

Güncellenip güncellenmediğini görmek için uygulama mağazasını (iOS için AppStore ve Android için Google Play Store) kontrol edin. Uygulamayı güncelledikten sonra sorun çözülmelidir. Sorun devam ederse Twitter’ı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Normalde hassas içeriğe sahip tweetler arama sonuçlarından gizlenir. Ancak dilerseniz bunları etkinleştirebilirsiniz.

  • Twitter sitesine gidin ve Menü > Ayarlar ve Gizlilik > İçerik Tercihleri > Arama Motorları’na
  • tıklayın

.

  • Hassas Bilgileri Gizle” seçeneğinin işaretini

kaldırın.

Twitter hassas içeriğinin kilidini açma (İngilizce)✔️

 1. Twitter hesabınıza twitter.com adresinden giriş yapın.
 2. Buraya Tıklayın Sağ üst gezinti çubuğundaki Profil simgesi.
 3. Ayar ve Gizlilik ‘i seçin Menüden uygun seçeneği seçin.
 4. Hesabınıza tıklayın Gizlilik ve güvenlik ayarlarını yapın.
 5. Tweet medyasını bulun Yandaki kutuyu işaretleyin bölümüne bakın. Tweetlediğiniz medyayı hassas olarak işaretleyin. Not: Bu seçeneği etkinleştirerek profilinizi ziyaret edenlere hesabınızın hassas bilgiler içerebileceğini bildiren ve yine de görüntülemek isteyip istemediklerini soran bir mesaj görüntüleyebilirsiniz. Hassas olabilecek materyalleri görüntülemeyi kabul edenler, mesaj olmasa bile profilinizi görecektir.

Tweetlerinizin belirli kişiler tarafından okunmasını istemiyorsanız Twitter Hesabını Gizle seçeneğini kullanabilirsiniz. Tamam Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

Twitter Hassas İçerik: Sıkça Sorulan Sorular

Twitter hassas materyallere neden izin veriyor?

Twitter, kullanıcıların yetişkinlere yönelik ve şiddet içerikli olanlar da dahil olmak üzere küresel olayları görmelerine olanak tanıyan bir platformdur. Kan ve nefret içeren görüntüler gibi bazı medya türlerine platformda izin verilmez. Twitter’ın medya politikalarında hangi tür paylaşımlara izin verildiği açıklanmaktadır.

Twitter’da hassas içeriğe sahip tweetleri nasıl belirleyebilirim?

Menüden Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin. Hassas içerik içeren tweetlere içerik uyarısı eklemek için bu seçeneğe tıklayın. Tweetler sekmesini seçin ve Tweetlediğiniz medyayı hassas olarak işaretle seçeneğinin yanındaki onay kutusunu tıklayın.

Hassas olabilecek içerikleri bildirmenin en iyi yolu nedir?

Üç nokta simgesine dokunun ve Tweet Bildir’i seçin. Bu tweet hassas bir resim içeriyor öğesini seçin.

You may also like...