Blog News

FaceTime IMessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası Nasıl Çözülür?

FaceTime sorunları bir iPhone’u ayarlarken veya bir aygıtı sıfırlamaya çalışırken ortaya çıkabilir. IMessage’da etkinleştirme hatası bekleniyor. Şimdi size iMessage etkinleştirme sorununu nasıl çözeceğinizi göstereceğiz.

FaceTime, 2010 yılında Aplle tarafından piyasaya sürüldü ve iPhone veya iPad’lerde görüntülü görüşmeye izin veriyor. FaceTime ile ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. FaceTime.

IMessage veya FaceTime’ı etkinleştiremiyorsanız aşağıdaki mesajları alabilirsiniz: Etkinleştirme için bekleniyor; Etkinleştirme başarısız oldu; Etkinleştirme sırasında bir hata oluştu; Oturum açma başarısız oldu. Ağ bağlantınızı kontrol edin. Ağ bağlantınızı kontrol edin.“Etkinleştirme bekleniyor”” Hata şu:.

iMessage aktivasyon için bekliyor hatası çözümü

1 Ayarlar > Mesajlar bölümüne gidin ve iMessage’ı kapatın.

2 Ayarlar > FaceTime bölümüne gidin ve FaceTime’ı kapatın.

3 Cihazınızı yeniden başlatın

4 iMessage’ı açın ve FaceTime’ı tekrar açın.

iMessage hemen etkinleştirilir. Apple, işlemin 24 saate kadar sürebileceğini söylüyor. Eğer 24 saat beklediyseniz ve hala iMessage’ın etkinleştirilmesi bekleniyor uyarısı alıyorsanız, yapılacak bir sonraki en iyi şey ağ yapılandırmanızı sıfırlamaktır.

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla bölümüne gidin. Wi-Fi şifreleri silinen tek veri olacaktır.

IMessageaktivasyonunun başarısız olması gibi sorunların bir başka nedeni de Apple sistemlerinde geçici sorunlar olabilir. Bunu şuradan kontrol edebilirsiniz Apple Sistem Durumu

sayfa. Apple’ın geçici olarak kullanılamayan hizmetleri bu sayfadaki hizmetler listesinde bulunabilir.

You may also like...