Blog News

Play Store Ebeveyn Kontrolü Kaldırma

Google Play Store, çocukların erişimini kısıtlayan bir ebeveyn denetimi ile birlikte gelir. Bu makalede, Play Store Ebeveyn denetimlerini nasıl açabileceğinizi ve Play Store Ebeveyn denetimlerini nasıl kaldırabileceğinizi açıklayacağız.

Google Play, çocukları uygunsuz içeriklere maruz bırakabilir. Hesabı filtreleyerek bunu önleyebilirsiniz. Özellikle küçük çocukların ebeveyniyseniz bunu yapmalısınız.

Çocuğunuz telefonunuzu kullanırken ve Google Play kartınızı ayarladığınızda önlem almalısınız. Bilmeden ücretli uygulamalar satın aldıysanız kredi kartı ekstrenizi aldığınızda şaşırabilirsiniz.

Google Play’de ebeveyn denetimlerini etkinleştirirseniz, yetişkin derecelendirmesine göre hangi içeriğin satın alınabileceğini veya indirilebileceğini kısıtlayabilirsiniz.

Play Store için ebeveyn denetimlerini açın

  • Play Store ‘u açın Uygulamayı cihazınıza yükleyerek ebeveyn denetimlerini açabilirsiniz.
  • Menü > Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır hakkında daha fazla bilgi edinmek için öğesine dokunun. > Ebeveyn KontrolleriSolüst köşeyi seçin. Ebeveyn KontrolleriAçık pozisyon.
  • Bir PIN oluşturun. Bu, pini bilmeyen herhangi birinin ebeveyn ayarlarınızı değiştirmesini engeller. Çocuğunuzun cihazında ebeveyn kontrollerini ayarlarken bilmediği bir PIN seçin.
  • Filtrelemek istediğiniz içerik türünü seçin.
  • Tercih ettiğiniz filtreleme veya erişim kısıtlamasını seçin. Hepsi bu kadar!

PEG Seviyeleri yaş kategorilerine ayrılmıştır. Avrupa İnteraktif Yazılım Federasyonu’nun (ISFE) yaş derecelendirme sistemine PEGI veya Pan-Avrupa Oyun Bilgileri adı verilir.

Her sayıya sayısal bir kod eşlik eder PEG Seviyesi ayrıca Yaş gruplarını da temsil eder. PEG Seviyenizi değiştirebilirsiniz Seviyeyi çocuğunuzun Yaş grubuna göre ayarlayabilirsiniz. PEGI hakkında bilgi Makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Ne yapabiliriz? Telefondan ebeveyn kilidi nasıl kaldırılır, Ebeveyn kontrolleri nasıl kaldırılır?

Play Store Ebeveyn Kontrolü Kaldırıldı

  • Play Store ‘u açın Cihazınızdaki uygulamayı kullanarak ebeveyn kontrolünü devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Menü > Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır hakkında daha fazla bilgi edinmek için öğesine dokunun. > Ebeveyn KontrolleriSolüst köşeyi seçin. Ebeveyn KontrolleriKapalı Yerinde

Hepsi bu kadar!

You may also like...