Blog News

Telefon yere düştü, ses yok, görüntü yok, ne yapmalı?

Telefon Yere Düştü, Ses veya Görüntü Gelmiyorsa Ne Yapmalı? Düşme veya çarpma sonrasında ilk olarak ekranın hasar görmesi yaygın bir durumdur. Bu hasar çatlama ve kırılma şeklinde olur.

Başta da söylediğimiz gibi ekranlar telefonun en hassas parçalarıdır. Telefon ekranı genellikle ilk olarak ve bir darbe veya düşme sonrasında hasar görür. Ekranın çatlaması veya kırılması bir darbeden sonra meydana gelir.

Ekran hasar görmüştür. Telefon çalışıyor ancak ekran boş. Ekran yok ancak dokunmatik işlev çalışıyor.

Telefon hala çalıyor ancak görüntü yok.

Telefon ekranını üç parça oluşturur. 1 Ön Cam 2 Dokunmatik alan 3 LCD/LED panel.

Telefon düşürüldüğünde, ilk olarak ön camın kırılması yaygındır. Ancak hasar sadece değiştirilerek çözülebilecek bir şey değildir. Hassasiyeti artırmak için Dokunmatik yüzeyÜreticiler, ön panel ve Dokunmatik Paneli entegre olarak üretir, böylece ön kısım darbe nedeniyle çatladığında veya kırıldığında ekran bir görüntü göstermez.

Ön camda görünür bir çatlak olmasa bile iç ekran kırılmış olabilir. Ekranınız neden kırıldı Telefon Hala çalışıyor Aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Telefonunuzun dokunmatik ekranı hasar görmüşse, ön camın çatlamış olması muhtemeldir.

ÖncamDokunmatik alan ile değiştirilmelidir.

LCD/LED panel Tek başına veya camla birlikte kırılabilir.

Lekeler, boya akması veya görüntü olmaması durumunda, LCD’nin kırılmış olması muhtemeldir. Bu durumda maliyetler değişecektir.

Bazı durumlarda telefonun ekranı da donabilir veya kilitlenebilir. Cihaz tamamen şarj olana kadar bekleyin.

Mümkünse cihazı yeniden başlatmayı da denemelisiniz. Batarya boşaldıktan ve telefon yeniden başlatıldıktan sonra ekranda görüntü yoktur. Ekranın değiştirilmesi gerekir.

Yazımızın sonunda özetleyeceğiz.Telefon düşmesi Cihaz yere itilirse ekrandaki görüntü tamamen kaybolabilir veya dokunmatik ekranın tamamı çalışmaz hale gelebilir.

Tüm bu sorunlar sadece tek bir çözümle çözülebilir Ekran değişimi.

Telefonlar için yedek ekranların fiyatı Fiyat, telefonun markasına ve modeline bağlı olarak değişecektir. Garanti kapsamındaysa telefonunuzu saygın bir tamir atölyesine götürün.

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen benimle iletişime geçin.Telefon ekranınızı bugün değiştirinYetkili bir servis kullandığınızda, süreç daha hızlı teslim edilir ve sorun durumunda size destek olacak birini bulursunuz.

Telefonlar için yedek ekranların fiyatı

Aşağıdaki bağlantılar iPhone ve Samsung ekran değişimi fiyatlarını kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Samsung ekran değişimi fiyatları

iPhone ekran değişimi fiyatları

Telefonumun ekranı değiştirilirse ne olur?

Hayır, değişmez. IPhone ekranını veya Samsung telefonu defalarca değiştirmeme rağmen sıfırlanmadı.

Bazı şirketler, telefonlarınız üzerindeki sorumluluğu azaltmak için telefonu kendilerine gönderilmeden önce formatlayan teknik servisler sunmaktadır. Bunu kontrol ettiğinizden emin olun. Her ihtimale karşı telefonunuzun yedeğini almanız önerilir.

Telefon yere düştü ama ses veya görüntü yokBununsonuna geldikNeyapmalı?

Bir süre sonra Android cihazınız veya IOS cihazınız sallanmaya başlarsa, sistem kararsızlığı yaşarsanız, arama ekranının yüklenmesi uzun sürerse, uygulamalarınızı çalıştırma hızınızdan sıkılırsanız müdahale etmelisiniz. Ancak, Ne yapmam gerektiğini bilmeniz gerekir? Başlamadan önce telefonu biçim lendirin Aşağıda nasıl başlayacağınıza dair bazı örnekler verilmiştir: Telefonu biçimlendirdiğinizde ne olur.

You may also like...