Blog News

Sabit Disk Test Programları

Sabit Diskinizin iyi durumda olup olmadığını belirlemek için bir Sabit Disk Testi gerçekleştirebilirsiniz. sağlık kontrolü Aşağıda Sabit Disk test programlarının nasıl kullanılacağına dair bazı örnekler verilmiştir.

Sabit Disk en önemlisidir Harici Donanım BirimleriNedir Kötü sektörler eski sabit disklerde yaygın bir arızadır. Sabit disk arızaları kullanıcıların veri ve dosya kaybetmesine neden olabilir.

Bu sorunların bazıları yazılımdan kaynaklanabilir, ancak diğerleri donanımla ilgili olabilir.

Olası hataları görmek ve hazırlıklı olmak için bunu kullanın. Sabit Disk test programları Disk sürücünüzün durumunu kontrol eder ve herhangi bir sorun varsa sizi uyarır.

İşte sizin için en iyi web sitelerinden bir derleme. Sabit Disk test programları için en yararlıolanıSabit Disk sağlık Durumunu öğrenebilirsiniz.

Sabit Disk Test Programları

Ashampoo HDD Kontrol 3.

Ashampoo HDD Control, sabit disklerinizi izlemenizi, yönetmenizi veya birleştirmenizi sağlar. Yalnızca IDE ve SATA diskleri değil, aynı zamanda harici USB diskleri ve yeni nesil SSD’yi (Katı Hal Sürücüsü) de destekler. Kullanıcı arayüzü size sabit disklerinizin sıcaklığı ve diğer veriler hakkında bilgi sağlar. Bir disk temizleme fonksiyonu dahildir. Gereksiz ve geçici tüm dosyaları sadece birkaç tıklama ile temizleyebilirsiniz.

GSmartControl

Sabit disklerinizin sağlığını izleyen ve disklerin yapısını düzenli olarak kontrol ederek herhangi bir bozulmayı önlemeye yardımcı olan ücretsiz bir program olan GSmartControl, durumlarını takip etmenin harika bir yoludur.

GSmartControl’ü İndirin

HDD Rejeneratörü

Sabit disklerdeki hataları teşhis etmek ve düzeltmek için profesyonel bir araç olan HDD Regenerator, bunları teşhis etmek, taramak ve onarmak için tasarlanmıştır. Bu durumda “rejeneratör” kelimesi, programın yalnızca hataları bulup düzeltmekle kalmadığını, aynı zamanda bozuk sektörleri de düzelttiğini gösterir. Sabit diskinizdeki bozuk sektörleri onarmak için bir araç olarak da kullanabilirsiniz.

HDD Regenerator İndir

WinDFT – Hitachi Sürücü Uyum Testi

Hitachi Drive Fitness Test, sabit sürücü tanılama ve sorun giderme için kullanılabilir. G-Technology’nin yardımıyla, bu yardımcı program hem dahili hem de harici sabit sürücüleri test etmenizi sağlar.

WinDFT- Hitachi Sürücü Uygunluk Testini İndirin

HD Tune

HD Tune, HDD’nizdeki bozuk sektörleri tespit etmeyi kolaylaştırır. HD Tune sıcaklığı görmenizi, hızı test etmenizi ve HDD’nizdeki kötü noktaları kontrol etmenizi sağlar. Program ücretsiz ve küçüktür.

HD Tune’u İndirin

PassMark DiskCheckup

PassMark DiskCheckup, rakipleri gibi, sabit sürücünüzün sağlığını izleyen akıllı bir araçtır. Diskleri hasarlara karşı taramak için sekmeleri vardır.

PassMark DiskCheckup’ı İndirin

Sabit Disk Sentineli

Hard Disk Professional (HDSentinel), sabit diskinizi incelemenizi, test etmenizi ve disk sorunlarını gidermenizi sağlar. Hard Disk Sentinel Professional, sabit diskinizin sıcaklığını, sağlığını ve durumunu kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca disk aktarım hızlarını anlık olarak test etmeniz ve diskinize hakim olmanız mümkündür.

Hard Disk Sentinel İndir

HDD Sağlık

HDD Health, sabit sürücünüzü test etmek ve sağlığını belirlemek için ücretsiz bir araçtır. Sabit sürücünüzün durumunu (SSD/HDD) kontrol eder, hataları test eder ve tahminlerde bulunur.

HDD Health’i İndirin

You may also like...